top of page

Birgiti biograafia

Birgit Sarrap (sündinud Õigemeel) sündis Kohilas 24.09.1988, ta on Eesti lauljatar.

 

Ta on võitnud esimese hooaja TV3-e saates "Eesti Otsib Superstaari" aastal 2007, samuti pälvinud esimese välismaalasena auhinna Itaalia kultuuri festivalil "L'Olivio d'Oro" (Golden Olive) ning võitnud Eesti Muusikaauhinna parima naisartisti kategoorias aastatel 2014 ja 2010.

Birgit esindas Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusel Malmös aastal 2013 Mihkel Mattiseni kirjutatud lauluga "Et uus saaks alguse".

Sama lauluga on ta võitnud ETV laulukonkursi "Eesti Laul 2013".

 

Birgit kasvas üles Raplamaal, Kohilas. Ta alustas oma muusikuteed viiuliõpingutega Rapla Muusikakoolis ja laulis Lasteekraani muusikastuudios Aarne Saluveeri käe all. Ta on osalenud ka "Laulukarusselli" laulukonkursil ja laulnud oma kodukoha noorteansamblis "Kreeker Kids". Hiljem õppis ka Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ettevalmistusklassis. Birgit on lõpetanud Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumi teatriklassi ja laulnud ka Tallinna Gospelkooris. Aastal 2016 lõpetas Tallinna Ülikooli muusikateraapia erialal.

 

Birgit on osalenud paljudes telesaadetes, nagu "Eesti Otsib Superstaari", "Laulupealinn" (2011), "Laulud tähtedega" (2008), "Eesti otsib lemmiklaulu" (2009), "Eesti Laul" (2011, 2013), jne..

 

Ta on osalenud ka teatrietendustes:

- "Kaks Veroonlast" (Theatrum)

- "Helisev Muusika" Maria osatäitja (Teater Vanemuine)

- "Peko" (Teater Vanemuine) 

- Hetkel mängib ühte peaosadets ABBA muusikalis "MAMMA MIA", mis esietendus aastal 2016 Vanemuise Teatris.

 

Lauljatar on välja andnud neli plaati, viies plaat ilmub 2017 aasta lõpus.

Diskograafia:
bottom of page